Hatékonyan használod a képi elemeket a Social Media kampányaid során? Szeretnéd megtanulni, hogy hogyan kell létrehozni hatékonyabban a képi elemeket a kampányaidban?
A vizuális megjelenés lényeges része a Social Media marketingnek, a leggyorsabban növekvő társadalmi hálózatok, mint például a Printerest vagy az Instagram, jól tudja hasznosítani és kezelni ezeket. A fogyasztói elvárás határozza meg, hogy nagyobb hangsúlyt fektetünk a képi vagy videó tartalmakra. Annak függvényében hogy mit és hogyan használunk, növelhetjük az elérés-számokat, akár a hirdetési kampányokban is.
Ha nem fektetsz nagy hangsúlyt vizuális elemekre, akkor valószínűleg kimaradsz egy csomó lehetőségből, hogy többekhez jusson el a tartalmad.
1., Hozz létre különböző képeket minden Social Media oldalra
Minden Social Media oldal különbözik. Van, ahol egy kép sokkal jobban teljesít, mint egy másik oldalon. Jellemzőek az adott oldalhoz az adott képi megjelenések. Gondolj csak bele, hogy ha valaki azt mondaná neked, hogy Instagram stílusban készítsd el a képet, rögtön beugranak az 1:1 oldal arányú erőteljesen elszínezett képek, míg ha a Printerestről volna szó, akkor a design rögtön nagyobb hangsúlyt kap. Ha ezek mellé állítunk egy Facebook termékhirdetés-képet, akkor rögtön érezhető lesz a 3 között a különbség.
Ha mindhárom oldalon egyszerre szeretnél megjelenni, azonnal világossá válik, hogy egy hasonló stílusú képpel ez teljességgel lehetetlen.
2., minden képnek más a célja.
Mielőtt létrehozol egy képi tartalmat fontos eldönteni, hogy mi is lesz pontosan a célja. Forgalmat szeretnél növelni netán?? Vagy lájkololókat szeretnék gyűjteni?? Ne feledd, hogy a képi tartalomnak kommunikálnia kell a szöveges információkat is, de legalább is kiegészítenie kell azokat.
Más képet készítek például, ha lájkolókat szeretnék gyűjteni és mondjuk egy magával ragadó idézetet, vagy éppen a cég filozófiáját próbálnánk átadni, de más képet fogunk kreálni akkor is, ha forgalmat növelő blogbejegyzést kreálunk. Sőőt akkor is ha egy rendezvényre remarketing kampányt folytatunk!
A cél alapjába véve mindig az, hogy generáljunk kíváncsiságot azok részéről, akik éppen a hirdetésünket nézik és ösztönözzük őket arra, hogy rákattintson a képre, továbbá ezáltal a linkre. Jó ha követi az adott oldal vizuális elemeit, de még fontosabb az, hogy elérje a célját!
3., Mindig a közönség legyen a célpontban
Egy felhasználó, vagy egy ember, aki látja az oldalon a képünket, csak akkor fog interakcióba lépni (like, megosztás, kattintás), ha ezt valamennyire is magáénak érzi és azonosulni képes vele. Fontos lehet kiemelni a Bayer Personat, hiszem profilozáskor, vagy az Avatar elkészítésekor pontosan felmerülnek ezek a kérdések amelyek megválaszolása megmutatja milyen vizuális tartalmat kell megmutatni a célközönségnek. Ha a célközönség nem érzi magáénak a vizuális tartalmat, elmarad a lájkolás, elmaradt a kattintás és több száz vagy ezer megtekintés lesz csupán, ami rengeteg ablakon kidobott pénzt jelent.
Megfigyelted már például, hogy milyen színek váltják ki a legjobb rekciót a célközönségedből?? Vannak vizuális elképzeléseid vagy betűtípusaid, amiket tudod, hogy kedvelnek? Nincsenek? Pedig minden célközönségre jellemzően léteznek ilyenek! Sőt a Te célcsoportodnak is tipikusan van. Tovább megyek… Még a konkurensednek és a az ő marketingesének a fejében is van. De sokkal fontosabb, hogy melyik az amelyik a célcsoportodéval egyezik.
4., használj kiegészítő képeket
Ha totálisan nincsen ötleted, akkor hozzál létre kiegészítő képeket, amelyek többnyire kicsit a háttérbe szorulnak ugyan, de kiegészítik a tartalmadat. Ez még mindig jobb megoldás, mintha egy nem odaillő képpel próbálkoznál. Rengeteg olyan weboldal van a neten, ahol ingyenes és jogtiszta képeket tudsz letölteni, majd azokat felhasználni. Az egyik legfontosabb a jogtiszta, vagy a szabadon felhasználható képek. Semmi esetre se használj olyan képet, ami nem a te fényképezőgépedből vagy Photoshop programodból került ki, hacsak nincs arra engedélyed! Ha egy kép, ami nagyon tetszik, de nem hozzád köthető, kérd el a készítő engedélyét! Amennyiben jogdíjmentes képeket használnál akkor az erre megfelelő portálokon szerezd be azt (pl.: stocksnap.io)
5., Tegyél hozzá szöveget, vagy illusztrációt
Ha megvan az alapvető háttérképed, akkor tegyél hozzá szöveget, esetleg illusztrációt. Számos online szerkesztőprogram ingyenes, amellyel ezt megteheted. (Pl.: canva, stb) A legjobb eredmény érdekében készítsünk több variációt is, főleg akkor ha facebook hirdetésről van szó és ne feledkezzünk el arról sem, hogy 20 százalékos szövegszabály ugyan már nem létezik, mégis a 20 százalék feletti szövegmegjelenések elérése csökkenhet.
Jó trükk, ha a képre ráteszed a logódat, vagy a webcímet, de tartsuk szem előtt azt is, hogy ezek csupán kiegészítő információk, ezért a lehető legkisebbek legyenek a képen. Rengeteg helyen látunk rossz példát arra, hogy a saját logóját óriási nagy méretben akarja valaki feltüntetni. Minél kisebb részen helyezed el a logódat, annál igényesebb lesz a megjelenésed.